Priprava bučkine pice res vzame nekaj časa, a prednost je gotovo v tem, da testa ni potrebno vzhajati. Prav tako je recept uporaben, če imamo ostanke bučke npr. ker smo pripravljali bučkine zavitke.

3 srednje velike bučke operemo in pripravimo v dolge trakce – “zoodle”. Uporabimo lahko spiralizator za zelenjavo ali strgalo, če ga nimamo pa bučko le narežemo na tanke trakce. Posolimo in pustimo nekje 15 minut, da spustijo vodo.

Vmes pripravimo maso.

Uporabimo 30 g polnozrnate pirine moke, 2 žlici polnozrnate koruzne polente, 100 g naribanega parmezana, 50 g mocarele in 2 jajci. Vse skupaj zmešamo in začinimo po okusu. Dodamo lahko npr. poper, česen, čili

Po 15 minutah bučko dobro odcedimo. Odvečno tekočino shranimo in uporabimo kot osnovo za juho.

Odcejeno bučko vmešamo v maso in enakomerno razporedimo po pladnju. Tega je najbolje zaščititi s peki papirjem.

V pečici pečemo 10 minut na 200 °C.

Ko se testo peče, pripravimo dodatke. Uporabimo lahko vse, kar imamo radi na pici. Dietetik posebno priporoča naslednjo kombinacijo: paradižnikova mezga iz domačih paradižnikov, ki jih spasiramo s paličnim mešalnikom in ji dodamo origano in svežo baziliko. Nato narežemo suhe paradižnike, olive, kapre in gobice ter potresemo čez pico. Namesto sira lahko uporabimo tudi cottage cheese, saj je sir že v naši osnovi. Čez vse skupaj se prileže tudi salama močnega okusa, ki jo sicer v svojih jedilnikih uporabljamo le izjemoma. Pekoči kulem na primer bo nežnemu okusu bučkinega testa dodal pravo piko na i. Če nam paše pekoča hrana, pa pici na koncu dodamo še feferon.

Vse skupaj še za 15 minut postavimo v pečico in naša pica je pripravljena.